Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Nedir?

BAZ Girişim olarak bu yazımızda, ülkemize tedavi için gelen yabancılar için Ticaret Bakanlığının da desteklediği sağlık turizmi komplikasyon sigortasını ele alacağız.

Sağlık Turizmi Sağlık Komplikasyon Sigortası Nedir?

Yurt dışında ikamet eden ve sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen yabancı pasaport numarasına sahip bireylerin Türkiye’deki akredite (Sağlık Turizm Yetki Belgesi olan ) hastane ve kliniklerde yaptırdığı ameliyat, girişim ve işlemlerden sonra oluşabilecek komplikasyonlar için teminat sunan sigorta türüdür. 

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Neleri Kapsar?

Türkiye’ye sağlık turizmi için gelen yabancı uyruklu misafirlerin yaptırdıkları operasyonlar sonrasında, bu operasyon sebebi ile ortaya çıkacak / gelişebilecek komplikasyonlar nedeniyle revizyon veya operasyonun yenilenmesinin gerektiği halleri teminat altına almaktadır. Operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyon ya da malpraktis sonucu doğacak hasarlar ve sigortalının ek hastalıkları nedeniyle yapılması gereken işlemler kapsam dahilinde değildir.

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Hangi Yaş Grupları Arasına Yapılabilir?

Yaş sınırı 18-75 yaş olup, 75 yaş ve üzeri kişiler sigorta kapsamında değildir. 

Poliçe Satın Alırken Zorunlu Olan Husus Nedir?

Poliçe satın alırken pasaport numarası zorunludur.

Poliçenin Süresi Ne Kadardır?

Poliçe, standart olarak başlangıç tarihinden itibaren 6 ay süre ile geçerlidir.

Komplikasyon Sigortasına İlişkin Devlet Destekleri Nelerdir?

Sağlık kuruluşları veya sağlık turizmi aracı kuruluşları (Seyahat Acenteleri) tarafından Türkiye’ye tedavi edilmek üzere gelen hastalar için Türkiye’de yerleşik sigorta şirketlerinden yaptıracakları Komplikasyon ve Seyahat sağlık sigortası giderleri p oranında ve yıllık en fazla 2,4 milyon TL desteklenmektedir. Bu önemli avantajlardan da hem yabancı misafirler hem de yetkili Sağlık kuruluşları veya sağlık turizmi aracı kuruluşları faydalanabilmektedir.

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortalarının Teminatları Nelerdir?

  • Yatarak Tedavi Teminatı
  • Uçak Bileti Teminatı
  • Konaklama Teminatı
  • Kendi Ülkesinde Müdahale Teminatı
  • Refakatçi Giderleri Teminatı
  • Seyahat Poliçesi Teminatı

Siz de sağlık turizmi komplikasyon sigortaları için Ticaret Bakanlığı desteklerinden yararlanmak istiyorsanız bize ulaşın.

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Nedir?
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak şunları kabul etmiş olursunuz: Veri Koruma Politikası.
Daha Fazla Bilgi Al