Abdullah OSKAY

Abdullah OSKAY

İhracat Takım Lideri – BAZ Girişim Kurucusu


Kalkınma Ajansı ve Ekonomi Bakanlığında uzman ve yönetici olarak çalıştı. Kuveyt’te Ekonomi Bakanlığı Temsilcisi, Tahran’da ise Ticaret Müşaviri olarak görev aldı. 2022 yılında 20 yıldır çalıştığı kamu görevinden istifa ederek BAZ Girişim’i kurdu. BAZ Girişim ile uluslararası alana açılmak isteyen firmalara dış ticaret ve devlet destekleri hakkında mentorluklar sunar.
İleri düzeyde İngilizce ve Farsça bilen Abdullah OSKAY, sosyal girişimcilik alanında da birçok öncü kurumun kurulmasında rol aldı. Bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi oldu. Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülü sahibi, Sabancı Vakfı Fark Yaratanı ve Ashoka Fellow’u olan OSKAY, Asia21 Girişimi tarafından 40 yaş altı en etkili 40 lider arasında gösterildi.
hakan suay ada

Hakan Suay ADA

Dijital İhracat Pazarlaması Takım Lideri


Kurumsal iletişim, medya ilişkileri ve pazarlama iletişimi üzerinde 20 yıldan fazladır çalışmaktadır. Ülkemizden irili ufaklı birçok markanın ürünlerinin hem ülke içinde hem ülke dışında dijital mecralarda konumlandırılmasını sağlamıştır. Hem toptan pazarlama hem de doğrudan müşteriye dönük dijital pazarlama konularında yetkinlikleri bulunmaktadır.
İleri düzeyde İngilizce bilen Hakan Suay Ada, birçok ödüllü yapımda da rol almıştır. Bu yapımlarla farklı birçok ödül de alan Suay Ada, halen dijital pazarlamanın doğmakta olan bir şafak olduğuna inanarak bu alandaki çalışmalarına yoğunlaşmaktadır.

Hatice AKBULUT

İhracat Destekleri Takım Lideri


Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Uzun yıllara dayanan bankacılık kariyeri esnasında finans, dış ticaret ve ekonomi alanlarında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Devlet destekleri, kredi sistemleri ve finansal planlama konularında uzmanlığı bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Necmi UĞURLU

Eğitim Koordinatörü


Uzun yıllardır dış ticaret ailesinin parçasıdır. Beş ülkede ticari diplomat olarak çalışmıştır. Ticaret Bakanlığı’nda üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. En son aldığı görev, Avrupa Birliği Genel Müdür Vekilliğidir. Birçok akademik kuruluşta dış ticaret, Avrupa Birliği ve yeşil mutabakat gibi konularda dersler vermiştir. BAZ Girişim bünyesinde Dış Ticarete Yönelik Eğitimlerin koordinasyonunu sağlamaktadır.

Şeyma Nur DURAN

İhracat Destek Uzmanı


Uluslararası Ticaret bölümü mezunudur. Eğitim sürecim boyunca, global ticaretin dinamiklerini, pazar analizini ve iş stratejilerini derinlemesine kavramıştır. Edindiği tecrübeyi Baz Girişim’in danışmanlık sağladığı firmaların uluslararası pazarlardaki başarısına katkı sağlamak için kullanmaktadır.

Baz Girişim’de, ihracat danışmanlığı konusunda çalışmakta ve şirketin uluslararası ticarette daha etkin ve verimli olabilmesi için çözümler üretmektedir. Ekip çalışması ve problem çözme konularında güçlüdür.

Serpil KAÇAROĞLU

Ur-Ge ve HİSER Projeleri Takım Lideri


T.C. Ticaret Bakanlığı’nda geçirdiği 28 yıl boyunca, Dış Ticaret Uzmanı, Devlet Destekleri Şube Müdürlüğü, Ticaret Müşavirliği, Antalya Serbest Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında, uluslararası ticaret, yatırım planlama ve danışmanlık alanlarında önemli deneyimler edinmiştir.

BAZ Girişim İhracat Danışmanlık Ajansı’nda UR-GE ve HİSER Programları Takım Lideri olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de yerleşik KOBİ’ler başta olmak üzere çeşitli firmalara, küresel pazarlara açılmalarında stratejik destek ve danışmanlık hizmetleri sunulmasında koordinasyon hizmeti sağlamaktadır. Özellikle devlet destekleri ve dış ticaret alanında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Kamuran MALATYALI

Nihat Kamuran MALATYALI

Devlet Destekleri Takım Lideri


Devlet Planlama Teşkilatında Uzmanlık ve Yöneticilik, İslam Konferansı Örgütü SESRTCIC Merkezinde Araştırmacı ve Yöneticilik, Siyasi Danışmanlık, Özel Sektör Firma Gruplarında Üst Düzey Yöneticilik ve Koordinatörlük yapmıştır. Yerli ve yabancı sermayeli şirketlere Devlet Destekleri Danışmanlığı ve girişim fikri/projesi olan kişi/işletmelere proje değerlendirme ve teşvik danışmanlığı hizmetleri alanında uzmanlaşmıştır.
İleri düzeyde İngilizce bilen Nihat Kamuran Malatyalı, kamuda edindiği tecrübeler doğrultusunda firmaların en etkili şekilde desteklerden yararlanabilmesi için çalışmalar gerçekleştirmektedir. BAZ Girişim’in kuruluşundan bu yana Devlet Destekleri Takım Lideri olarak çalışmaktadır.