Kolay İhracat Platformu

e-ticaret hedef kitle hedef kitle analizi e-ticaret pazarlama stratejileri müşteri satın alma davranışları ideal hedef kitle bulma e-ticaret başarısı dijital pazarlama ipuçları e-ihracat hedef kitle yönetimi

Kolay İhracat Platformu: Türkiye’den Dünyaya Açılan Kapı

Günümüzde ihracat yapmak isteyen firmalar için yol gösterici bilgiler ve kaynaklara ulaşım oldukça önemli. Bu bağlamda, Ticaret Bakanlığının geliştirdiği “Kolay İhracat Platformu” bu ihtiyacı karşılayacak nitelikte bir çözüm sunmaktadır. Platform, ihracatçıların tüm ihtiyaçlarına tek bir noktadan erişim sağlayarak, onları global pazarlara açma yolunda destekliyor.

Temel amaç, ulusal ve uluslararası verilere dayanan en yararlı bilgileri ihracatçılar için bir araya getirmektir. Bu sayede, 16 farklı veri tabanı ile entegre edilmiş bir sistem üzerinden güncel verilere erişilebilir.

”Akıllı İhracat Robotu”, platformun en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. Robot, yapay zekayı kullanarak 5000’den fazla ürün grubu, 23 sektör, 200 ülkeye ilişkin verileri işler. Böylece firmalara özelleştirilmiş pazar önerileri sunmaktadır. Bu robot sayesinde, firmaların potansiyel pazarlara erişiminde büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

Akıllı İhracat Robotu’na Nasıl Erişilebilir?

Platforma erişim için e-devlet şifresi kullanılmaktadır. Kurumsal ve bireysel olmak üzere iki farklı giriş seçeneği sunulmaktadır.

“Akıllı İhracat Robotu” dışında, platform içerisinde birçok farklı bileşen ve modül bulunmaktadır. Ülke ve sektör sayfaları, mevzuat ve eğitim modülü, ihracat kopya sayfası gibi araçlar yer almaktadır. Bu araçlarla ihracatçılar dış ticaret verilerine, gümrük vergilerine, ikili anlaşmalara ve potansiyel ithalatçı listelerine erişebilmektedir. Aynı zamanda ihracat stratejilerini geliştirebilmektedirler.

Son olarak, platform içerisindeki eğitim modülü, ihracat için rehberlik edecek geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca, kullanıcıların platformu daha etkili kullanmalarına yardımcı olacak bir chatbot da yer almaktadır.

Platform, ihracatçıların global pazarlara açılma sürecinde ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiye kolayca erişebilmelerini sağlamaktadır. Böylece süreci daha verimli ve etkili hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu platform, Türkiye’den dünyaya açılan kapıların daha da genişlemesine olanak tanıyacak bir adım olarak görülmektedir.

Bu yazımızda size Kolay İhracat Platformu’nu tanıttık. İhracata hemen başlamak isterseniz BAZ GİRİŞİM yanınızda.

BAZ Girişim’e ulaşarak küresel pazarlara açılabilirsiniz. Ücretsiz İhracat Check Up hizmetimizden yararlanın.

Kolay İhracat Platformu
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak şunları kabul etmiş olursunuz: Veri Koruma Politikası.
Daha Fazla Bilgi Al