Fuar Sonrası İletişim: Elde Edilen Bağlantıları Maksimize Etme Stratejileri

Fuar Sonrası İletişim: Elde Edilen Bağlantıları Maksimize Etme Stratejileri

“Fuar, fuar bittikten sonra başlar.” Firmalarımızın birçoğu bu gerçeği atlıyor. Fuarlardan sonra yapılacaklar, fuarlara hazırlık ve fuar esnasında yapılanlar kadar kıymetli. Fuardan elde ettiğiniz getiriyi en üst düzeye çıkarmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, yeni bağlantılarınızla hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmaktır.

Fuar Sonrası Takip Neden Önemli?

1. Fuar sonrasında bir bağlantı ile iletişim kurmak, bağlantınızın ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmeye ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Bu durum, güven ve güvenilirlik oluşturmak açısından önemlidir.

2. Fuarın kalabalığında unutulursunuz. Fuar sonrası takip sizi hatırlanır kılar. Hatırlatma esnasında potansiyel müşterilerinize değerli bilgi veya kaynaklar sunmanız da önemlidir.

3. Potansiyel müşterilerinizi sınıflandırmanızı ve ihtiyaçlarını tam anlamanızı sağlar.

4. Anlaşmaları kapatmanıza yardımcı olur. Potansiyel müşteriniz ile fuar sonrasında ne kadar hızlı iletişim kurarsanız, anlaşma yapma olasılığınız o kadar artar.

Yapılan araştırmalar, potansiyel müşterilerle 24 saat içinde iletişim kuran işletmelerin, daha uzun süre bekleyenlere göre %60 daha fazla anlaşma yapma olasılığına sahip olduğunu gösteriyor. (Kaynak: US Exim)

Fuar Sonrası İletişim Kurmada Bazı İpuçları

1. Hızlı takip edin. Hızlı takip eşittir hatırlanabilirlik ve iyi izlenim.

2. Takip mesajlarınız kişiselleştirilmiş olsun. Bunun için gerekirse Apollo.io gibi uygulamalardan destek alın. Toplu mesaj atma gibi hatalardan kaçının.

3. Takip mesajlarınızda değer unsuru bulunmasına dikkat edin. Örneğin sektörünüzle ilgili bir rapor, vaka çalışması gibi raporları paylaşabilirsiniz.

4. Israrcı olun. Bir bağlantıdan hemen geri dönüş alamazsanız pes etmeyin. Birden fazla kez takip edin, ancak kişinizin hazır/İlgili olmayabileceği sinyallerini almaya dikkat edin.

Ticaret fuarı sonrası bağlantılarınızla iletişim kurmak, etkinlikten elde ettiğiniz getiriyi maksimize etmek için temel bir adımdır.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, BAZ Girişim’in iş geliştirme uzmanlarından ücretsiz bir danışma talep edebilirsiniz.

Fuar Sonrası İletişim: Elde Edilen Bağlantıları Maksimize Etme Stratejileri
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak şunları kabul etmiş olursunuz: Veri Koruma Politikası.
Daha Fazla Bilgi Al