Neden Sitelerinizde Arapça Kullanmalısınız?

Pazarlama rekabetine değer katmak için web sitesinde Arapça dilinin kullanılması giderek artmaktadır. BAE pazarı, büyük bir nüfus büyüklüğüne sahiptir. Yüksek ekonomik büyüme oranına sahip olması nedeniyle uluslararası şirketler için önemlidir. Gelecek vaat eden pazarlardan biri olarak kabul ediliyor. Bu dilin çevrimiçi kullanımının artmasıyla, bu pazarı hedefleyen şirketlerin Arapça dilini web sitelerine/çevrimiçi mağazalarına eklemeleri gerekiyor.

Arapça Dili Eklemenin Önemi

  • Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi: Ziyaretçilerin, tercih ettikleri dilde mevcut olması durumunda bir web sitesinde kalma ve içeriğiyle etkileşimde olma olasılığı yüksektir. Bu, daha yüksek kullanıcı memnuniyetine ve sitede geçirilen sürenin artmasına yol açar.
  • Kültürel Duyarlılık: Arap kültürünün ve dilinin tanınması önemlidir. Emirlik tüketicileri arasında güven ve güvenilirlik oluşturmanın bir parçasıdır.
  • Artırılmış satışlar: Araştırmalar, web sitelerinde Arapça dilini destekleyen şirketleri kapsamaktadır. Bu dili desteklemeyen şirketlere göre daha yüksek satış oranlarına sahip olduğunu göstermiştir.

Arapça dilini web sitesine eklediğinde satışları artan birçok firma var ve bu firmaların en öne çıkanlar;

  • Amazon: 2017 yılında Amazon, Arap Körfezi ülkelerindeki web sitesine Arapça dilinin eklendiğini duyurdu. Bunun sonucunda şirketin bu bölgedeki satışları %20 arttı.Alibaba: 2018 yılında Alibaba, Arap Körfezi ülkelerindeki web sitesine Arapça dilinin eklendiğini duyurdu. Bunun sonucunda şirketin bu bölgedeki satışları %15 arttı.

İnternet analiz şirketi Statista bir araştırma yapmıştır. Buna göre, Basra Körfezi’ndeki internet kullanıcılarının Arapça konuşulan sitelerden alışveriş yapmayı tercih etme oranı %70’dir. Ayrıca Arap Körfezi ülkelerinde Arapça dilini destekleyen web sitelerinden gelen satış yüzdesini de ele almıştır.  Arapça dilini desteklemeyen web sitelerine göre %15 ila %20 daha yüksek olduğunu gösterdi. Hedef kitleye ve satmak istediğimiz mallara da dikkat etmeliyiz. Örneğin, hedef grup sıradan bir insan grubuysa, yabancı sitelerde lüks ürünler arayan zenginlerin aksine, büyük olasılıkla kendilerini yabancı dilde ticaret yapan bir sitede tüketmeyeceklerdir.

Sizin de Arap toplumunun dijital tüketim alışkanlıklarına ilişkin tecrübe, görüş ve değerlendirmeleriniz varsa yorumlarda paylaşın.

BAZ Girişim’e ulaşarak küresel pazarlara açılabilirsiniz. Ücretsiz İhracat Check Up hizmetimizden yararlanın.

Neden Sitelerinizde Arapça Kullanmalısınız?
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak şunları kabul etmiş olursunuz: Veri Koruma Politikası.
Daha Fazla Bilgi Al