Yabancıların Türkiye’de Şirket Kurması

Türkiye’de yatırım yapmak isteyenlere yol gösterdiğimiz bu yazımızda, Türkiye’de şirket kuruluşuna ve devletin sağladığı teşvik ve muafiyetlere ilişkin detayları ele alacağız.

Yabancıların Şirket Kurmasında 360 Derece Danışmanlık BAZ Girişim’de

Türkiye, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksinde 33. sırada ve Türkiye’nin durumu hızla yükselmeye devam ediyor. Türkiye, bulunduğu coğrafyada birçok uluslararası şirketin merkezi olmuş durumda. Türkiye’nin ulaşım ve yatırım olanakları Türkiye’yi eşsiz kılıyor. Türkiye’de yatırım yapmak isteyenlere yol gösterdiğimiz bu yazımızda, Türkiye’de şirket kuruluşuna ve devletin sağladığı teşvik ve muafiyetlere ilişkin detayları ele alacağız.

  • Türkiye’de Şirket Kuruluşu

Türkiye’de yabancılar için şirket kuruluşu, oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Şirket kuruluşu, iki gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Türkiye’de beş tür şirket kurulabilirse de, BAZ Girişim olarak yabancılar için limited veya anonim şirket kurulması önerimizdir.

  • Banka Hesabı Açılması

Yabancılar, Türkiye’de hızlı bir şekilde banka hesaplarını açtırabilir. ABD yaptırımları uygulanan ülke vatandaşlarının sahibi veya ortağı olduğu şirketler için durum değişebilmektedir. Bu durumda, hesap açabilecek banka sayısı oldukça azalmaktadır. Bununla birlikte, uygun koşullar altında bu firmalar için hesap açılması imkansız değildir.

  • Sanal Ofis Sağlanması

Şirketlerin adres göstermesi Türk hukukuna göre zorunludur. BAZ Girişim olarak şirketlere anlaşmalı sanal ofislerimizle uygun fiyatlı sanal ofis adresleri sağlayabilmekteyiz.

  • Mali Müşavirlik Hizmetleri

Türkiye’de yabancı dile hakim mali müşavir bulmak oldukça zorlayıcıdır. BAZ Girişim olarak başta İngilizce’ye hakim mali müşavirlerimizle Türkiye pazarında mali konulara ilişkin tüm süreçlerinizi etkili bir şekilde yürütüyoruz.

  • Türkiye’deki Bölge Türleri

Türkiye’de organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri gibi farklı bölge türleri bulunmaktadır. Bu bölgelerde arsa ve bina kiraları değişiklik göstermektedir. Bu bölgelerin sunduğu farklı avantajlar ve kısıtlar olabilmektedir. Bölgelerin uzmanlaştığı sektörler de farklılık göstermektedir. BAZ Girişim olarak deneyimli ekibimizle Türkiye’de yatırım yapacak firmalar için bölgelerin tüm detayları hakkında kapsamlı bilgiler veriyor, en avantajlı bölgede firmanızı konumlandırıyoruz.

  • Yatırım Teşviklerinden Yararlanma

Türkiye’de yatırım teşvik ve muafiyetleri oldukça çeşitlidir. Bu teşvik ve muafiyetleri birçok farklı kurum yürütmektedir. Yatırım teşvik ve muafiyetlerinde kuruluş aşamasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, geliştirme aşamasında KOSGEB, ihracat destekleri konusunda Ticaret Bakanlığı, çalışanların SGK primleri konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu, vb. farklı kurumlardan destekler alınabilmektedir. BAZ Girişim olarak yabancı yatırımcılara rekabet avantajı sağlayacak tüm bu hususlarda uzman kadromuzla yol göstermekteyiz.

BAZ Girişim: Bilgimiz, Gücünüz

BAZ Girişim olarak “Bilgimiz, Gücünüz” diyor, sizlere uzmanlarımız ve partnerlerimizle Türkiye pazarında rekabetçi olmanız için yol gösteriyoruz. Sunduğumuz hizmetlerle sizleri, yatırımın başlangıç aşamasından ihracat aşamasına kadar her noktada destekliyoruz.

Bize Ulaşın.

Yabancıların Türkiye’de Şirket Kurması
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak şunları kabul etmiş olursunuz: Veri Koruma Politikası.
Daha Fazla Bilgi Al