Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama Eğitimi


Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama Eğitimi, küresel pazarlarda etkili bir şekilde rekabet etmek ve başarılı ticaret stratejileri geliştirmek isteyen iş profesyonelleri, KOBİ’ler ve girişimciler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu eğitim, katılımcılara uluslararası ticaretin incelikleri, pazarlama stratejileri, ihracat ve ithalat işlemleri, küresel pazar araştırması ve dijital pazarlama teknikleri gibi konularda derinlemesine bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlar.
Eğitmeni Tanıyalım

Abdullah OSKAY – BAZ Girişim Kurucusu – İhracat Takım Lideri

Kalkınma Ajansı ve Ekonomi Bakanlığında uzman ve yönetici olarak çalıştı. Kuveyt’te Ekonomi Bakanlığı Temsilcisi, Tahran’da ise Ticaret Müşaviri olarak görev aldı. 2022 yılında 20 yıldır çalıştığı kamu görevinden istifa ederek BAZ Girişim’i kurdu. BAZ Girişim ile uluslararası alana açılmak isteyen firmalara dış ticaret ve devlet destekleri hakkında mentorluklar sunar.

İleri düzeyde İngilizce ve Farsça bilen Abdullah OSKAY, sosyal girişimcilik alanında da birçok öncü kurumun kurulmasında rol aldı. Bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi oldu. Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülü sahibi, Sabancı Vakfı Fark Yaratanı ve Ashoka Fellow’u olan OSKAY, Asia21 Girişimi tarafından 40 yaş altı en etkili 40 lider arasında gösterildi.
Eğitimin Linkine ulaşmak için tıklayın.

E-Ticaret Ve Dijital Pazarlama Eğitimi


BAZ Girişim İhracat Danışmanlık Ajansı ve Suay Ada Boutique Dijital işbirliğinde düzenlenen E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi, dijital dünyada markalarını ve ürünlerini başarılı bir şekilde tanıtmak ve satışlarını artırmak isteyen işletmeler, girişimciler ve pazarlama profesyonelleri için tasarlanmış kapsamlı ve interaktif bir programdır.
Eğitmeni Tanıyalım
Hakan Suay ADA – BAZ Girişim Dijital Pazarlama Takım Lideri
Kurumsal iletişim, medya ilişkileri ve pazarlama iletişimi üzerinde 20 yıldan fazladır çalışmaktadır. Ülkemizden irili ufaklı birçok markanın ürünlerinin hem ülke içinde hem ülke dışında dijital mecralarda konumlandırılmasını sağlamıştır. Hem toptan pazarlama hem de doğrudan müşteriye dönük dijital pazarlama konularında yetkinlikleri bulunmaktadır.
İleri düzeyde İngilizce bilen Hakan Suay Ada, birçok ödüllü yapımda da rol almıştır. Bu yapımlarla farklı birçok ödül de alan Suay Ada, halen dijital pazarlamanın doğmakta olan bir şafak olduğuna inanarak bu alandaki çalışmalarına yoğunlaşmaktadır.
Eğitimin Linkine ulaşmak için tıklayın.

Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Eğitimi


Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Eğitimi, sürdürülebilir bir geleceği hedefleyen bireyler için tasarlanmış kapsamlı ve interaktif bir programdır. Necmi UĞURLU gibi alanında uzman eğitmenler tarafından verilen bu eğitim, katılımcılara çevresel sürdürülebilirlik, yeşil finansman, yenilenebilir enerji ve çevre politikaları gibi kritik konularda derinlemesine bilgi ve beceri kazandırmayı hedefler.

Eğitmeni Tanıyalım
Necmi UĞURLU – BAZ Girişim Eğitim Koordinatörü

Uzun yıllardır dış ticaret ailesinin parçasıdır. Beş ülkede ticari diplomat olarak çalışmıştır. Ticaret Bakanlığı’nda üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. En son aldığı görev, Avrupa Birliği Genel Müdür Vekilliğidir. Birçok akademik kuruluşta dış ticaret, Avrupa Birliği ve yeşil mutabakat gibi konularda dersler vermiştir. BAZ Girişim bünyesinde Dış Ticarete Yönelik Eğitimlerin koordinasyonunu sağlamaktadır.

Eğitimin Linkine ulaşmak için tıklayın.

Devlet Destekleri Eğitimi


Devlet Destekleri Eğitimi, işletmelerin büyüme, yenilikçilik ve rekabetçiliklerini artırmak için sunulan teşvikleri detaylı bir şekilde ele alır. BAZ Girişim ve Sosyal Garaj işbirliğiyle düzenlenen bu eğitim, işletmelere mevcut destekleri anlama, başvuru süreçlerini yönetme ve rekabet avantajı elde etme konularında rehberlik eder. İhracat operasyonlarınızda fark yaratmak için tıklayın.

Eğitmeni Tanıyalım
Serpil ÇAKAROĞLU – BAZ Girişim Ur-Ge ve HİSER Programları Koordinatörü

BAZ Girişim İhracat Danışmanlık Ajansı’nda UR-GE ve HİSER Programları Takım Lideri olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de yerleşik KOBİ’ler başta olmak üzere çeşitli firmalara, küresel pazarlara açılmalarında stratejik destek ve danışmanlık hizmetleri sunulmasında koordinasyon hizmeti sağlamaktadır. Özellikle devlet destekleri ve dış ticaret alanında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Eğitimin Linkine ulaşmak için tıklayın.

Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi


Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi, uluslararası ticarette finansal işlemlerin nasıl yönetileceğini öğrenmek isteyen girişimciler, KOBİ’ler ve bankacılık profesyonelleri için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Bu eğitim, bankacılıkta dış ticaret işlemlerinin temellerinden başlayarak, akreditifler başta olmak üzere tüm ödeme yöntemlerini, hukuki ve teknolojik gelişmelerin ışığında güncel uygulamalar da dahil geniş bir yelpazede; sözleşmeler ve Incotrems (teslim şekilleri) uygulamalarını da kapsayan, sürecin bir bütün halinde sunulduğu bir müfredat sunar.

Eğitmeni Tanıyalım
Şeyda ATAOĞLU – BAZ Girişim Dış Ticaret Bankacılık İşlemleri ve Sözleşmeler Danışmanı

Dış Ticaret Bankacılığı alanında uzun yıllar deneyime sahiptir. Birçok farklı bankanın dış ticaret operasyonları alanında çalışmalar yapmıştır. Farklı kurumlar nezdinde Dış Ticaret Bankacılığı ve Ödeme Yöntemlerinde Yenilikçi Yaklaşımlar üzerine eğitim programları düzenlemiştir. Çalışmalarını son dönemde Blockchain teknolojisi gibi bankacılık alanındaki dönüşümlere odaklamıştır.

Eğitimin Linkine ulaşmak için tıklayın.

Diğer tüm eğitimlerimize BAZ Girişim’in sosyal sorumluluk girişimi olan Sosyal Garaj Sitesinden ulaşabilmektedir.